MOC PASJI – historia pewnego nastolatka.

Monika Janicka – KEKS Polska:
Jesteś zaledwie licealistą. Poznałam Cię, kiedy byłeś jeszcze w gimnazjum. Marzyłeś o tym, by zorganizować inspirujące wydarzenie. Ten cel został przez Ciebie osiągnięty w czerwcu 2017 roku. Co było Twoją największą motywacją do tego, by zorganizować wydarzenie MOC PASJI, na którym pojawiło się tylu ludzi?

Daniel Morcinek – Moc Pasji:
Nie zorganizowałbym wydarzenia MOC PASJI, gdybym wcześniej o nim nie marzył. Kiedy byłem jeszcze w wieku gimnazjalnym, w mojej głowie narodziła się idea stworzenia spotkania motywacyjnego. Widziałem w tej wizji siebie w charakterze jednego z prelegentów i jednocześnie osoby prowadzącej spotkanie.  Wieczorami zastanawiałem się  jak zorganizować taki event. Wydarzenie pojawiało się w moich snach. Samo myślenie o wydarzeniu dawało mi przyjemność. Realizację swojego marzenia rozpocząłem od bardzo drobnych kroków. Najpierw zacząłem przemawiać do moich znajomych. Słuchałem informacji zwrotnych. Mówili: – Daniel dobrze ci to wychodzi. Szedłem za tym. Największą motywacją była również miłość do swojej pasji. Wierzyłem, że to będzie pomocne dla wielu ludzi, którzy poszukują w sobie pasji. Motywujące było również to, że będę mógł odhaczyć punkt na liście swoich najważniejszych celów. Taka motywacja okazała się dla mnie wystarczająca.

 

moc pasji

Monika Janicka – KEKS Polska:
Na kogo mogłeś liczyć w realizacji swojego marzenia?

Daniel Morcinek – Moc Pasji:
Mogłem liczyć na wsparcie rówieśników. Czułem, jak bardzo we mnie wierzyli i mi kibicowali. Trafiłem na wspaniałych nauczycieli w gimnazjum oraz w liceum. W wielu szkołach uczniowie nie czują się zachęcani do rozwijania własnego potencjału. Kółka zainteresowań nie zawsze są odpowiedzią na potencjał uczniów. A w Liceum, do którego należę w Kaliszu Pomorskim, uczniowie otrzymują wiele wsparcia od nauczycieli. Czujemy się wspierani, a nie przekreśleni. Kiedy powiedziałem mojej wychowawczyni o moim pomyśle zorganizowania wydarzenia MOC PASJI, poparła moją ideę. W całej tej „wędrówce” bardzo pomocna była Magda, moja dziewczyna. W momentach smutku, niewiary i słabości, odpędzała mojego wewnętrznego krytyka.

Monika Janicka – KEKS Polska:
Realizacja marzeń często wiąże się również z trudnościami. Pojawiły się one również u Ciebie?

Daniel Morcinek – Moc Pasji:
Oczywiście! Gdyby nie upadki nie byłoby nauki. Bez nauki nie byłoby sukcesu. Trudności pomagają ustalić, czy idziemy w dobrym kierunku, czy z niego zbaczamy. Najbardziej przeżyłem odmowę Jaśka Meli. Wcześniej było ustalone, że będzie jednym z głównych prelegentów. Ostatecznie okazało się, że data wydarzenia nie jest dla niego odpowiednia. Wycofał się. Organizacja szła wtedy pełną parą! Miałem poczucie, że ta odmowa to początek końca. Silnie to przeżyłem. Nie poddając się, jednak wyszedłem do ludzi. Rozmawiałem z nimi. Negocjowałem. Nagle, wszystko, co wydawało się takie straszne, przeszło bokiem. Uświadomiłem sobie, że jeżeli ma się marzenie, cel, upadki są tylko pewnymi etapami. One nadają wszystkiemu jakiś inny kierunek. Wtedy właśnie odezwałem się również do Ciebie.

moc pasji

Monika Janicka – KEKS Polska:
Co pozwoliło Ci, mimo trudności, wytrwać w dążeniu do swojego celu?

Daniel Morcinek – Moc Pasji:
Pomogła mi świadomość własnego celu. Trzymałem się wizji tego, do czego dążę. Nie ważne, co wydarzy się po drodze. W niej zawsze przytrafia się coś nieoczekiwanego.  Potrzeba pomagania ludziom również pomogła mi wytrwać. Chciałem pomóc innym, by szukali w sobie siły do poszukiwania i realizowania swoich marzeń. Dzięki tym rzeczom  trudności nie były takie straszne. Wydaję mi się, że moja idea MOCY PASJI i wizja celu były naprawdę silne i stabilne. Jaki okazał się efekt? Nic mnie nie zatrzymało. Marzyłem i zrealizowałem swój cel. Teraz dalej podążam za swoimi  pragnieniami.

Monika Janicka – KEKS Polska:
Jaka jest Twoja własna, osobista definicja pasji?

Daniel Morcinek – Moc Pasji:
Hm. Pasja jest dla mnie tym, co kocham. Pasja to dar. Jest lekiem na nudę, monotonię, poczucie upadku, kryzysu. Pasja jest dla mnie receptą na szczęście.

Monika Janicka – KEKS Polska:
Czy od momentu wydarzenia MOC PASJI coś w Twoim życiu się zmieniło?

Daniel Morcinek – Moc Pasji:
I to ile! Przede wszystkim wśród lokalnej społeczności oraz w szkole, zacząłem być kojarzony pod hasłem MOC PASJI. Wydarzenie było dla mnie okazją i postawieniem pierwszego kroku w świecie motywacji i psychologii. Zorganizowałem następne nieoficjalne spotkania poświęcone tematyce pasji. Zacząłem zbierać praktyczne  doświadczenie. Staram się cały czas robić małe kroki do przodu. Ćwiczę swoją mowę, uczę się, pracuję. Mam nowe pomysły i zamierzam również je zrealizować. Kontynuacja działań to podstawa. Nie poprzestałem na I edycji MOCY PASJI.

Monika Janicka – KEKS Polska:
Prócz nauki, intensywnie pracujesz na swój sukces. Organizujesz spotkania dla lokalnej społeczności, podczas których rozmawiacie o marzeniach. Nagrywasz podcasty. Założyłeś FanPage MOC PASJI, poświęcony właśnie tej tematyce. Jesteś aktywny.
W jaki jeszcze sposób realizujesz siebie?

Daniel Morcinek – Moc Pasji:
Najważniejsza jest dla mnie teraz nauka. Tak jak powiedziałem, mam głowę pełną pomysłów i nadal chcę pracować z ludźmi. Planuję następną MOC PASJI II. Ale żeby do tego dojść. Potrzebuję zrobić większy krok na przód. Dlatego dużo czytam książek. Prężnie działam na FanPageMOC PASJI Daniel Morcinek. Niedługo ukaże się wywiad z podróżnikiem i mam zamiar robić regularnie cykl „Rozmów z mistrzami pasji”. Czeka mnie także na jesień, szkolenie u Dawida Świstek w Katowicach – także drugiego z mówców pierwszej MOCY PASJI – z wystąpień publicznych. No i najważniejsze, staram się żyć z ludźmi. Rozmawiać z nimi, polepszać relację. Myślę, że bez tego zginę. Prowadzę kalendarz, uczę się planowania. Jednak jestem licealistą i chcę być cały czas przy ludziach.

 

 

Monika Janicka – KEKS Polska:
Niewiele jest osób, które w tak młodym wieku realizują swoje marzenia. Ba! Wiele osób nie wie w jaki sposób odnaleźć swój sposób na życie. Jakie działania warto podjąć, aby odnaleźć w sobie pasję?

Daniel Morcinek – Moc Pasji:
Na początku trzeba powiedzieć, że nie ma złotego środka. Jedna osoba będzie cały czas próbować nowych rzeczy i nie pójdzie w żadnym z tych kierunków. A czasami jest tak, że ktoś spróbuje czegoś pierwszy raz, potem kolejny i okazuje się, że to był strzał w dziesiątkę. Na tę chwilę, z moich obserwacji wynika, że warto przede wszystkim obserwować i poznawać siebie.  Zadawać sobie pytanie: – Co tak naprawdę lubię w życiu robić? Następnie warto ułożyć swoją hierarchię wartości i przede wszystkim marzyć. Jeżeli człowiek będzie myślał o tym, czego szczerze pragnie i zacznie do tego dążyć, to na pewno odnajdzie pasję.

Monika Janicka – KEKS Polska:
Co sprawia, że ludziom jest trudno odkryć własną pasję?

Daniel Morcinek – Moc Pasji:
Za mało w nas z dziecka (śmieje się). Z biegiem lat więcej wiemy, mamy bogatszy wachlarz doświadczeń, lepszą świadomość. W tym wszystkim zapominamy o spontaniczności. Dzieci potrafią bujać w obłokach, marzyć o wszystkim. Nie ustawiają sobie żadnych granic. A człowiek dorosły kalkuluje. Ocenia opłacalność. Porównuje. Kieruje się tym, co inni powiedzą. Kiedy coś jest nieopłacalne, wycofuje się. Martwimy się, czy uda nam się zrealizować marzenie. Przestrzegamy samych siebie przed osiągnięciem sukcesu. Trzeba odnaleźć w sobie odwagę, by móc prawdziwie marzyć. Zamiast wiecznie wszystko analizować, warto zacząć do tego dążyć. Podejmować działania.

moc pasji

Monika Janicka – KEKS Polska:
Gdzie czytelnicy mogą dowiedzieć się więcej o Twoich bieżących działaniach związanych z rozwojem MOCY PASJI?

Daniel Morcinek – Moc Pasji:
Wszystko możesz znaleźć na moim Fan Page – MOC PASJI – Daniel Morcinek (https://www.facebook.com/mocpasji/). Działam także na instagramie oraz snapchat’cie. FanPage pozwala mi być bliżej ludzi w sferze wirtualnej. Tam możesz znaleźć moje przemyślenia i pomysły na rozwój MOCY PASJI. A także informacje na temat tego, co robię na co dzień. Staram się inspirować ludzi, którzy potrzebują motywacji, by iść za głosem swojego serca.  Ludzie potrzebują autentyczności. Od pewnego czasu stało się to moim mottem. Autentyczność się liczy, nie profesjonalizm. Takie zacząłem życie. Inspirujące i szczere. Dążę do tego, aby lista marzeń została w stu procentach spełniona. Jestem szczęśliwy. Mam pasję, mam cudowną partnerkę. Moje życie jest piękne.

Monika Janicka – KEKS Polska:
Danielu, serdecznie dziękuję Ci za rozmowę. Mam nadzieję, że dla wielu ludzi będzie ona inspiracją, do poszukiwania w sobie pasji.

Daniel Morcinek – Moc Pasji:
Życzę, aby każdy odnalazł w sobie pasję. Ona jest, na wyciągnięcie ręki. Trzeba w to tylko uwierzyć. Szczerze. W zgodzie z sobą.

 

O Danielu

Daniel Morcinek

 

Mam jeszcze 17 lat. W tym roku zrobię krok w dorosłość. Uczę się w Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu Pomorskim. Moimi pasjami są: psychologia, mowy motywacyjne oraz dziennikarstwo. Mieszkam w małej wsi Niemieńsko. Jestem szczęśliwym człowiekiem.

 

 

 

 

Podobne artykuły:

Podziel się opinią

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*