Niesamowity tekst, po którym zejdzie z Ciebie napięcie i poczujesz prawdziwą ulgę

Zanim zaczniesz czytać, włącz ulubiony relaksujący utwór po to, by spotęgować własne doznania. Czytaj go powoli, wczytując się dokładnie w każde jego słowo.

Jeśli tutaj jesteś, to prawdopodobnie odczuwasz pewien rodzaj napięcia. Być może sprawia ono, że któraś partia Twojego ciała jest bardziej spięta od pozostałych. To właśnie w niej znajduje się energia domagająca się wolności. Aby móc ją uwolnić, zdobądź się na chwilę relaksu. Pozwól sobie przez moment pobyć w samotności z własnymi myślami i ciałem. Przekonasz się, jak szybko potrafisz dostarczyć sobie ulgi  oddając się dosłownie chwili relaksu.

Niesamowaity tekst, po którym zejdzie z Ciebie napięcie i poczujesz prawdziwą ulgę

Usiądź wygodnie

Przyjmij wygodną dla siebie pozycję. Ściągnij te elementy garderoby, które ograniczają Twoją swobodę i powodują ucisk Twojego ciała. Usiądź w taki sposób, aby czuć się naprawdę swobodnie. 

Znak STOP

Wyobraź sobie, że przed Tobą pojawia się wielki znak STOP. Podchodzisz do niego…, ale go nie dotykasz. Poczuj raz jeszcze napięcie, które próbuje się z Ciebie wydostać. Połóż delikatnie swoje dłonie na przycisku i spokojnym ruchem naciśnij go. Zostań przez chwilę w tej pozycji. Weź głęboki oddech. Przytrzymaj STOP przez chwilę w swojej wyobraźni… Zacznij go puszczać spokojnym ruchem dłoni i poczuj, jak napięcie oddala się od Ciebie. 

Niesamowaity tekst, po którym zejdzie z Ciebie napięcie i poczujesz prawdziwą ulgę

Oddech

Weź bardzo głęboki oddech i poczuj, jak Twoje płuca wypełniają się powietrzem. Przytrzymaj je przez 3 sekundy i spokojnie wykonaj wydech. Wykonaj kolejny wdech.. i wydech…

Ciało

Pomyśl o swoich stopach oraz o tym, jak bardzo się rozluźniają. Twoja lewa stopa. Następnie prawa. Poczuj, jak rozluźniająca energia zatacza kręgi wokół kostek stóp i jak wolnym krokiem przemieszcza się ku udom. Rozluźniają się Twoje łydki, uda i pośladki. Energia zbliża się do Twojego brzucha i płuc. Swobodnie zaczyna rozprzestrzeniać się po Twoim kręgosłupie. Kręg po kręgu, aż do ramion. Palce Twoich dłoni również się rozluźniają. Znika napięcie z Twoich nadgarstków, przedramion. Rozluźnienie zatacza krąg wokół Twojej szyi i dociera do polików, powiek oraz czoła. Twój oddech jest coraz bardziej spokojny. Język odpoczywa w Twoich ustach. Twoja głowa, twarz i kark są rozluźnione. To jest Twoje ciało i Twoja naturalna energia. Poczuj, z jaką swobodą w Twoim organizmie płynie krew. Wsłuchaj się w rytm swojego serca i pomyśl, jak ważne jest każde jego uderzenie. Wykonaj głęboki wdech i wypuść, najwolniej jak się da, nagromadzone powietrze z płuc. 

Niesamowaity tekst, po którym zejdzie z Ciebie napięcie i poczujesz prawdziwą ulgę

Poddaj się chwili relaksu

Pomyśl, jak wiele znaczysz dla siebie, dostarczając sobie chwili spokoju. Pozwól kącikom swoich ust unieść się delikatnie ku górze i poczuj, jak ciepło pojawia się w okolicy Twojej klatki piersiowej. Oddaj się tej chwili. Poczuj jej magiczną i wspierającą moc. Dzięki niej napełnisz siebie spokojem i ulgą. 

 

 

Podobne artykuły:

1 Comment

  1. od poniedziałku nie mogłam siąść i przeczytać tego tekstu, ciągle coś – a to praca, zmęczenie, film, gorączka – cała masa wymówek 😛 – a ilość zakładek w przeglądarce rosła i rosła! siadłam, więc dziś, przed chwilą i niby tekst mi nie nowy, wszystko to znam, stosuję, tylko jednak z moją muzyką inaczej jakoś? bardziej po mojemu? 😉 no i…………nagroda na samym końcu! już wiem czemu tyle musiałam czekać – to dziś miałam to przeczytać! dziś jest w samo sedno! dziś jest ten dzień…dziękuję eMko 😉 <3

    Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*