Rozwód oczami kobiety. Strata czy szansa na rozwój?

Rozwód bywa bolesny. Bywa oczyszczający. Może być szansą. Albo jej zaprzepaszczeniem. To, czym tak naprawdę jest rozwód, można zdefiniować tym, co czuje osoba, która go doświadcza bądź doświadczyła. To nie tylko wyrok w sądzie. To bardziej proces emocjonalnej rozłąki, na którą każdy człowiek reaguje bardzo indywidualnie.

Rozwód oczami kobiet.

Byłam uczestniczką dyskusji kobiet, które doświadczyły rozwodu. Mogłabym podzielić je na dwie grupy. Na te, które dziś żyją pełnią życia oraz te, które robią wszystko, by odnaleźć się na nowo. Bo nie wiedzą, w którą stronę pokierować swoim życiem. Wybrać samotne życie? A może lepiej odetchnąć i spróbować wejść w związek ponownie po tym, jak pozbierają się po poprzednim? A może odnaleźć ukojenie w nowej relacji? W trakcie tej żywej dyskusji zdecydowałam się zadać pytanie. Pytanie to sprowokowało Panie do wzajemnej inspiracji, udzielenia sobie wzajemnie wsparcia, wymiany własnych obserwacji i doświadczeń.

Przedstawię Ci historię tych kobiet, które otrzymały od życia drugą szansę. Rozwód stał się ich siłą napędową do budowania własnego życia. Dziś chcą dodać energii tym kobietom, które kiedyś, tak jak one, nie wiedziały jak będzie wyglądać ich przyszłość. Jeśli jesteś jedną z tych kobiet, która przeżyła własny rozwód i chciałaby zacząć żyć, zostawiając za sobą przeszłość, to jesteś w odpowiednim miejscu. Czas najwyższy zacząć żyć!

 

Co dobrego wydarzyło się w Twoim życiu po rozwodzie? - Rozwód oczami kobiety. Strata czy szansa na rozwój?

 

Na to pytanie odpowiedzi udzieliło mi aż ponad 100 kobiet. Zdecydowałam się wybrać te, wypowiedzi, które uczestniczki uznały za najbardziej inspirujące. Dlaczego uznały, że rozwód miał korzystny wpływ na ich życie? Byłam zdumiona, w jak szybkim tempie zaczęły pojawiać się odpowiedzi! Każda z kobiet, która znalazła własną odpowiedź na to pytanie, natychmiast stawała się inspiracją dla innych. To te kobiety sprawiały, że wizja katastroficznej i samotnej przyszłości to nie konieczność, a jeden z wyborów sposobu na życie. Na życie, którego nikt nie życzyłby nikomu! Zwłaszcza sobie! Zaczęły pojawiać się pytania od innych uczestniczek dyskusji! Padały inspirujące odpowiedzi.

Rozwód oczami kobiety. Strata czy szansa na rozwój?

Eliza, jak wiele innych kobiet po rozwodzie, długo nie potrafiła nawet myśleć o nowej relacji. W jej życiu pojawił się taki moment, w którym zaczęła tęsknić za życiem we dwoje. Potrzebowała czasu, by móc ponownie wejść w związek. Gdy pojawił się w jej życiu mężczyzna, Eliza powiedziała otwarcie…

Rozwód oczami kobiety. Strata czy szansa na rozwój?

Natalia obserwowała, jakie emocje pojawiają się w jej relacji z partnerem. Była wykończona podejmowaniem prób, proponowaniem rozwiązań, które niczego nie zmieniały w ich życiu. Zdecydowała się na rozwód i odejście wtedy, kiedy zorientowała się, że ta relacja ma na nią toksyczny wpływ. W swojej decyzji zauważyła pewną szansę…

Rozwód oczami kobiety. Strata czy szansa na rozwój?

Kiedy dom staje się miejscem kłótni przypominającej burzę z piorunami, a spokój panuje w nim tylko wtedy, gdy nikt w nim nie przebywa, to człowiek zapomina, czym jest prawdziwy komfort i poczucie bezpieczeństwa. Życie Anety rozpogodziło się po rozwodzie! Co w swoim obecnym życiu uwielbia?

Rozwód oczami kobiety. Strata czy szansa na rozwój?

Związek Doroty pozbawił ją wiary w siebie. Zamiast związku opartego na bliskości, rosło w niej poczucie, że do niczego się nie nadaje. Trudno jej było przyjąć wiadomość o zdradzie męża. Dziś z radością Dorota wyznaje…

Ania to chodzący wulkan energii, który zmienia marzenia w rzeczywistość. Energię, którą wcześniej inwestowała w relację pozbawioną zrozumienia, dziś inwestuje we własny rozwój!

Rozwód oczami kobiety. Strata czy szansa na rozwój?

Karolina po rozwodzie była naprawdę załamana! Kompletnie nie wiedziała jak podnieść się po rozwodzie i uporać się z problemami finansowymi. Otworzyła się na pomoc i wsparcie najbliższej rodziny, która ją bardzo kochała. Jak wygląda życie Karoliny teraz?

Rozwód oczami kobiety. Strata czy szansa na rozwój?

Marta natomiast odnalazła w sobie uczucie, które pomaga jej w obecnym życiu! Gdy trudne emocje opadły, Marta odnalazła w sobie wdzięczność! Dziś jest prawdziwą BUSINESSWOMAN! Jakie korzyści płynące z rozwodu zauważa Marta?

Rozwód oczami kobiety. Strata czy szansa na rozwój?

Ola była jedną z tych kobiet, która przed poznaniem inspirujących historii innych kobiet, nie dostrzegała pozytywnych następstw rozwodu. Jak zareagowała, gdy zobaczyła, jak bardzo życie wielu kobiet uległo poprawie? Jak zmieniło się jej nastawienie, gdy zauważyła, że wśród niej jest naprawdę wiele kobiet, które chcą czerpać z życia to, co w nim najlepsze?

Rozwód oczami kobiety. Strata czy szansa na rozwój?

Otrzymałam odpowiedzi od kobiet, dla których rozwód okazał się szansą na inne, lepsze życie. Marzena wzbraniała się przed decyzją o rozwodzie, wierząc, że najlepiej będzie, gdy jej dzieci dorosną. Nie wytrwała w tym przekonaniu. Podjęła tę decyzję wcześniej! Rozwód sprawił, że w jej życiu pojawił się spokój. Ustabilizowały się również jej emocje. Zmieniła pracę i miejsce zamieszkania. — Zaczęłam dorabiać się wszystkiego od przysłowiowego widelca — wspomina. — Jestem kobietą szczęśliwą, pełnią wiary w siebie i własne możliwości! — tak myśli o sobie Marzena z perspektywy czasu. — Rozwód to nie koniec świata, lecz początek nowego — dopowiada Justyna. Z kolei Katarzyna była zdumiona, że kobiety dzielą się taką ilością inspirujących historii.

Rozwód oczami kobiety. Strata czy szansa na rozwój?

Udostępnij ten artykuł i podziel się nim z tymi kobietami, które potrzebują zastrzyku energii do budowania własnego życia.

Jesteś jedną z tych kobiet, które doświadczyły rozwodu na własnej skórze? Napisz w komentarzu, jak Ty sobie poradziłaś. Stań się inspiracją dla innych. Jeśli jednak należysz do tej grupy, która poszukuje inspiracji do zbudowania własnego życia bez partnera, który był przy Tobie, skorzystaj z doświadczenia bohaterek artykułu.

 

Podobne artykuły:

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*