8 drobnych zachowań innych ludzi, dzięki którym czujesz się dobrze w ich towarzystwie

Chętnie dzielą się z Tobą pozytywnymi emocjami.

Kiedy Twoi bliscy mają dobry nastrój, z łatwością go od nich przejmujesz. Spontanicznie okazują zainteresowanie Twoją osobą, a dzięki temu tworzą przestrzeń do tego, abyście mogli dzielić się własnymi doświadczeniami. Bez oporów dzielą się z Tobą własnym zadowoleniem, tworząc jednocześnie przestrzeń do wspólnej zabawy, współpracy, wzajemnego pobudzania kreatywności. Okazują dumę, dzięki czemu masz możliwość wymiany informacji dotyczących wzajemnych sukcesów. Dzięki niej możecie się wzajemnie inspirować, odważniej podchodzić do realizacji własnych marzeń i pasji. Dzielą się swoją miłością, a dzięki niej macie okazję do budowania bliskich relacji i związków.

Dotrzymują słowa.

Dzięki temu, że dotrzymują obietnic, zyskują w Twoich oczach wiarygodność. Masz poczucie, że nie rzucają słów na wiatr i biorą odpowiedzialność za własne czyny i zobowiązania. Dotrzymywanie obietnic stwarza przestrzeń do budowania relacji opartej na zaufaniu. Inni z kolei wolą niczego na zapas nie obiecywać. Ta grupa osób na bieżąco stara się wychwytywać Twoje potrzeby, by móc na nie odpowiedzieć w danej chwili. To ich sposób na to, by nie dotrzymywać obietnic, których nie będą w stanie zrealizować. 

Starają się zrozumieć Twoje myśli i uczucia.

Mają świadomość ludzkich niedoskonałości. Akceptacja niedoskonałości sprawia, że nie czują potrzeby krytykowania, negatywnego oceniania Ciebie jako człowieka. Mimo że nie zawsze popierają Twój sposób myślenia, dążą do zrozumienia Twoich myśli i uczuć. Szanują różnice w waszych odmiennych poglądach. W bardzo dyplomatyczny sposób wypowiadają się wówczas, gdy ich punkt patrzenia nieco „gryzie się z Twoim”. Chętnie wymieniają z Tobą swoje myśli i przekonania na temat życia i własnych doświadczeń licząc, że Ty również okażesz zrozumienie. 

Mówią Ci niewygodną prawdę, okazując przy tym szacunek.

W chwili, gdy Wasze poglądy znacznie się różnią, potrafią zachować dyplomację w sposobie wypowiadania się. Dzięki temu okazują Ci szacunek. To buduje przestrzeń do wymiany odmiennych myśli i przekonań.

Mówią o Tobie dobrze za Twoimi plecami.

W momentach, gdy słyszą krytyczne uwagi na Twój temat, potrafią z szacunkiem się do tego odnieść. Potrafią wskazać, że Twój sposób na życie jest wyłącznie Twoim wyborem, oraz że jesteś jedyna osoba, która ponosi za nie odpowiedzialność. To ich sumienie i uczciwość względem Twojej osoby są wyznacznikiem tego, w jaki sposób mówią o Tobie wśród innych ludzi.

Dostrzegają Twoje mocne strony, pasje i ambicje.

Dążą do poznania Twoich aspiracji, pasji i marzeń. Potrafią szczerze cieszyć się Twoim szczęściem. Nigdy nie wbijają Ci przysłowiowego noża w plecy, gdy nie ma Cię w pobliżu. Czerpią radość z kontaktu z ludźmi, którzy mają własne aspiracje oraz wierzą we własny potencjał. To również ich motywuje do własnego rozwoju.

Okazują swoją wrażliwość w trudnych dla Ciebie chwilach.

Mają świadomość, że niekiedy w życiu pojawiają się trudne momenty. Wierzą, że jesteś w stanie samodzielnie się z nimi uporać. Mimo tej świadomości chętnie służą swoją obecnością, dobrym słowem oraz pomocą. Nie lubią zostawiać Cię w sytuacji kryzysu i wracać tylko wtedy, gdy wszystko wróci u Ciebie do normy. Pragną być z Tobą nie tylko w chwilach radości, ale również w momentach trudnych dla Ciebie.

Inwestują swój czas w budowanie relacji z Tobą.

 

Mają świadomość, że relacja sama się nie zbuduje. Inwestując swój czas, aktywnie obserwując co dzieje się w waszej relacji. Dbają nie tylko o swój interes, ale również interesują się tym, co dla Ciebie jest ważne w życiu.

Jakie jeszcze zachowania innych ludzi sprawiają, że dobrze czujesz się w ich towarzystwie? Podziel się swoim pomysłem w komentarzu, żeby inni wiedzieli, jakie wartości Ty dostrzegasz w postawie osób, które są dla Ciebie ważne 🙂

 

Podobne artykuły:

2 komentarze

 1. Nie są ekspertami od wszystkiego.

  Reply
  • Odbieram to tak, że gdy nie posiadają wiedzy na jakiś temat,
   bez skrępowania potrafią o tym powiedzieć.
   Nie wprowadzają ludzi w błąd tym, że faktycznie nie posiadają wiedzy.
   Pozdrawiam Beata,
   Popieram wskazaną przez Ciebie wartość 🙂

   Reply

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*